ورود|ثبت نام
facebook
google+
instagram
تلگرام

04133378246

edu.pulsee @ gmail.com

نرم افزار تری دی مکس ( 3Ds MAX )


مدت دوره :

20 ساعت


دپارتمان :

عمران


استاد :

مهندس ذوالفقاری


تاریخ شروع کلاس ها :

-


روزهای برگزاری :

-


وضعیت :

-این نرم افزار یکی از قدرتمندترین برنامه های طراحی سه بعدی، انیمیشن سازی ورندرینگ می باشد. به دلیل امکانات بسیار گسترده و کارایی نسبتا آسان ، بطور گسترده ای در معماری، طراحی صنعتی، ساخت فیلم و انیمیشن، ساخت بازی های کامپیوتری و پیش پردازش جلوه های ویژه استفاده می شود و بزرگترین قابلیتش امکانات خوب مدل سازی است. نرم افزار 3Ds MAX همچنین دارای سیستم آنالیز نور بسیار قدرتمندی است که محیطی مناسب برای شبیه سازی تصاویر و صحنه های واقعی برای کاربرایجاد میکند.

کاربرد تری دی مکس در معماری چیست؟

معماران و گرافیست ها می توانند از نرم افزار تری دی مکس برای پیش نمایش بناها و مدل هایی که هنوز ساخته نشده اند، بطور شگفت انگیزی استفاده کنند.کاربرد دیگرتری دی مکس در معماری تبدیل پلان های ساده به شکل سه بعدی می باشد. همچنین از نقشه ها و ترسیمات انجام شده در نرم افزار اتوکد هم پشتیبانی میکندکه برای معماران اهمیت بسیار دارد. همچنین به کمک    3Ds MAX می توان نماهای خارجی و داخلی را طراحی و مشاهده نمود و سازه های خود را قبل از اجرا در این نرم افزار مشاهده نمود و نواقص آن را از بین برد که کمک شایانی به معماران و طراحان این صنعت کرده است.

رندریا رندرگیری در تری دی مکس چیست؟

رندرعبارت است از تهیه خروجی در قالب فایل های تصویری از برنامه و محیط کاری در 3Ds MAX که توسط یکسری دستورات و برنامه های گرافیکی به نام موتور رندر انجام می شود .

مباحث آموزش تری دی مکس:

1)Modeling:

ابتدایی ترین مرحله کار با نرم افزار 3Ds MAX بوده که شامل مدلسازی اجسام سه بعدی می باشد. 3Ds MAX دارای روش های گوناگونی برای ساخت مدل می باشدکه با کمک ویرایشگرهای متفاوت و قدرتمند به کاربر برای مدل سازی کمک می کند.

2)Camera :

نحوه فیکس کردن دوربین برای سین مورد نظر و انیمیشن کردن فضا به کار می رود.

3)Lighting:

نورپردازی در محیط سه بعدی تری دی مکس می باشد.

4)Material:

عبارت از ساخت مواد در تری دی مکس و قابلیت انتقال تکسچر به آبجکت

5) Rendering:

تهیه خروجی در قالب فایل های تصویری از برنامه و محیط کاری در مکس که توسط یکسری دستورات و برنامه های گرافیکی به نام موتور رندر صورت می گیرد .

پلاگین وی ری ( V-ray ) چیست؟

وی ری از پلاگین های برنامه 3Ds MAX می باشدکه با استفاده از آن می توان رندرهای بسیارطبیعی و واقعی برای کارهای معماری تهیه نمود.


کلیه حقوق این سایت برای مجتمع آموزشی پالس محفوظ می باشد.
طراحی سایت : ایلحان